KPZ-воздух моторни прсканиот бетон машина - Кина Хенан јаглен истражување Keming Механички
 • Фејсбук
 • Твитер
 • Скопје
 • googleplus
 • YouTube

KPZ-А прсканиот бетон машина воздух мотор

Краток опис:

KPZ Dry Shotcrete Machine Technical Parameters:  Model Drive mode Capacity Motor/ Air consumption of air motor Air consumption KPZ-3 Diesel drive 3m³/h 10.6 kw 6m³/min Pneumatic drive 5 m3/min Electric drive 4 kw KPZ-4 Diesel drive 4m³/h 13.2 kw 7m³/min Pneumatic drive 6 m3/min Electric drive 5.5 kw KPZ-5 Diesel drive 5.5m³/h 14.7 kw 8m³/min Pneumatic drive 8 m3/min Electric drive 5.5 kw KPZ-7 Diesel drive 6.5m³/h 16.2 kw 9m³/min Pneumatic drive 11 m3/min Electric...


детали за производот

Тагови производ

KPZ Сува Бетонирање со прска бетон машина
Технички параметри: 

модел режим на возење капацитет Мотор /
воздух потрошувачка на воздух на моторот
потрошувачка на воздух
KPZ-3 дизел погон 3m³ / h 10,6 kW 6m³ / min
пневматски диск 5 m3 / min
електричен погон 4 kW
KPZ-4 дизел погон 4m³ / h 13,2 kW 7m³ / min
пневматски диск 6 m3 / min
електричен погон 5,5 kW
KPZ-5 дизел погон 5.5m³ / h 14,7 kW 8m³ / min
пневматски диск 8 m3 / min
електричен погон 5,5 kW
KPZ-7 дизел погон 6.5m³ / h 16,2 kW 9m³ / min
пневматски диск 11 m3 / min
електричен погон 7,5 kW
KPZ-9 дизел погон 8.5m³ / h 16,2 kW 10m³ / min
електричен погон 7,5 kW

Карактеристики:

 1. KPZ Серија Сува прсканиот бетон машина може да биде управувано од страна на електричен мотор, дизел мотор, и пневматски мотор.
 2. KPZ Серија Сува Бетонирање со прска бетон машина се состои од уред за возење, ротор собранието, воздух систем, бетонски систем за прскање, контролен панел, електричен мотор (дизел мотор, или пневматски мотор) итн
 3. KPZ Серија Сува Бетонирање со прска бетон машина имаат напредна технологија, компактна структура, лесен за ракување, стабилни перформанси и долг живот.

Примена:

 1. KPZ Серија Сува Бетонирање со прска бетон машина може да се користи за сува или влажна половина изградба конкретни спреј.
 2. KPZ Серија Сува Бетонирање со прска бетон машина се широко користени во тунелот, пропуст, метро, ​​наклон засилување, хидро работи, подземни работи и високо-метан laneway на рудникот за јаглен итн

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !